منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاهش‌های بزرگ فناوری در سال 2023: نکاتی برای استخدام‌کنندگان و افراد با استعداد (از کارمندان سابق گوگل!)

کاهش‌های بزرگ فناوری در سال 2023: نکاتی برای استخدام‌کنندگان و افراد با استعداد (از کارمندان سابق گوگل!)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاهش‌های بزرگ فناوری در سال 2023: نکاتی برای استخدام‌کنندگان و افراد با استعداد (از کارمندان سابق گوگل!)

امسال شاهد بی سابقه ای از اخراج کارکنان در بخش فناوری بوده ایم. حتی برای کسانی که مستقیماً تحت تأثیر قرار نگرفته اند، این خبر می تواند ترسناک باشد. به هر حال، میلیون‌ها کسب‌وکار کوچک و متوسط ​​به غول‌های فناوری مانند گوگل و مایکروسافت برای تقویت تبلیغات دیجیتال خود متکی هستند.

کاهش عمده فناوری ژوئن 2022 - ژانویه 2023

منبع تصویر

ماه گذشته، بینش‌هایی درباره معنای اخراج‌های فناوری بزرگ برای مشاغل کوچک و PPC به اشتراک گذاشتیم. من در این پست مشارکت داشتم، و در حالی که بسیاری از کارشناسان دیدگاه‌های متفاوتی در مورد تأثیر این اخراج‌ها بر صنعت داشتند، تقریباً همه روی یک نکته مهم توافق داشتند: این هجوم استعدادها که گوگل و مایکروسافت را ترک می‌کنند می‌تواند هم فرصت و هم یک موهبت برای شرکت‌هایی باشد که به اندازه کافی هوشمند هستند. برای استخدام این افراد حرفه ای که دوباره وارد بازار کار می شوند.

بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، دیدگاه متفاوتی را در این بررسی تخصصی به اشتراک می گذاریم. ما با چند متخصص اخیراً اخراج شده در حوزه کاری خود از گوگل و مایکروسافت مصاحبه کردیم و از آنها خواستیم نکات خود را برای کمک به مدیران استخدام در یافتن، جذب و استخدام استعدادهای گوگل و مایکروسافت در سال 2023 به اشتراک بگذارند.

این کارشناسان عبارتند از:

کارمندان فناوری بزرگ با مزایای کسب و کار کوچک همراه هستند

Big Tech به دلیل مصاحبه و فرآیندهای غربالگری طولانی و استرس زا بدنام است. آنها تقریباً برای هر شغلی استخرهای متقاضی بزرگی دارند. برندن به اشتراک گذاشت که «گوگل بهترین ها و باهوش ترین ها را استخدام می کند و پس از استخدام ابزارهایی برای توسعه مستمر در اختیار آنها قرار می دهد. نمایندگان رایگان گوگل یک دارایی برای اکثر شرکت ها هستند.

اینها سازمان های عظیمی با محصولات بسیار دقیق و فنی هستند که با میلیون ها تجارت و شریک دیگر کار می کنند.

شرکای مایکروسافت

فقط تعدادی از شرکای بسیار مایکروسافت.

به همین دلیل است که Parimala خاطرنشان کرد که در مایکروسافت، “شما باید یاد بگیرید که تجارت را درک کنید و با اتصال نقاط بین افراد، فرآیندها و فناوری، ارزش ارائه دهید.”

علیرغم بزرگی شرکت‌هایشان، تیم‌های زیادی در گوگل و مایکروسافت به‌عنوان استارت‌آپ در یک شرکت بین‌المللی که به صورت عمومی معامله می‌شود، راه‌اندازی شده‌اند. این تجربه منحصربه‌فرد به فارغ‌التحصیلان این تیم‌ها دیدگاه و تجربه منحصربه‌فرد هدایت یک شرکت بزرگ را می‌دهد و در عین حال نسبت به انتظارات تیم‌های کوچک‌تر انعطاف‌پذیر است.

جالب اینجاست که اعضای تیم تبلیغات مایکروسافت به نبردهای طولانی و سخت برای پیروزی در برابر همکاران خود در گوگل عادت دارند. فردی به اشتراک گذاشت که «کار با تیم های تبلیغاتی مایکروسافت همیشه هیجان انگیز بوده است. هر روز ما افراد ضعیفی بودیم که به دنبال ایجاد اختلال در صنعت بودیم. نبرد همیشه سخت بوده است، اما پیروزی با شرکای ما ارزش آن را دارد.

کارفرمایان چگونه می توانند استعدادهایی را که اخیراً از گوگل اخراج شده اند پیدا کنند؟

آسان وارد لینکدین شوید و فید شما با ده ها نفر از افراد باهوش که به دنبال فرصت های جدید هستند از قبل بارگذاری می شود. آندریا برخی از زمینه ها را برای یافتن استعدادهای اخیراً اخراج شده گوگل فراخواند:

  • https://xoogler.co/ – گروهی از فارغ التحصیلان گوگل و کارمندان فعلی گوگل که به اشتراک گذاری فرصت ها، ارتباطات و پشتیبانی اختصاص داده شده اند.
  • Xoogler Career Network – یک گروه LinkedIn متشکل از بیش از 1700 کارمند سابق Google که تحت تأثیر اخراج‌های اخیر قرار گرفته‌اند.
  • پست های رسانه های اجتماعی از استعدادهای اخیراً اخراج شده گوگل با استفاده از هشتگ های #GoogleLayoffs و #Golden12k

صفحه اصلی qooler.co

منابعی برای یافتن و استخدام استعدادهای برتر

جنبه های زیادی برای جذب و حفظ کارمندان مناسب برای آژانس شما وجود دارد، از آگهی کاری و قرار دادن شغل گرفته تا برندسازی کارفرما و موارد دیگر. در اینجا برخی از بهترین منابع ما برای کمک به شما در این فرآیند آورده شده است:

چه توصیه ای برای سایر همسالان دارید که دوباره وارد بازار کار می شوند؟

هیچ کس در این انتقال غیرمنتظره تنها نیست. آندریا به همسالان خود یادآوری می کند: «مثبت باش! با شبکه خود ارتباط برقرار کنید، حتی زمانی که با مردم ارتباط ندارید پیام ارسال کنید. مردم معمولاً می خواهند کمک کنند – به خصوص اگر در گذشته تأثیر مثبتی روی آنها گذاشته باشید، آنها به منبعی برای شما تبدیل خواهند شد. اما فراموش نکنید که ابتدا بررسی های لازم را انجام دهید. با سوالاتی که برایتان جالب است به این گفتگوها بیایید و شنونده ای دقیق باشید!»

نمونه ای از ایمیل پیگیری برای شبکه

ما الگوهای ایمیل شبکه ای زیادی داریم که به شما کمک می کند!

برندان این احساس را تکرار می کند. از این زمان برای بهبود خود چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه ای استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم اگر از نظر مالی می‌توانید این کار را انجام دهید، کمی برای خودتان وقت بگذارید و سپس به طور فعال مراقب باشید که آماده مشارکت مجدد هستید.»

منابعی برای یافتن شغل مناسب برای شما

در اینجا چند پست نوشته‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند تا برند شخصی خود را بسازید، آماده شوید تا رئیس خود را در شغل جدید خود شگفت زده کنید و موارد دیگر.

به دنبال استخدام هستید؟ متخصص در کانون توجه 🔦

کارشناسانی که به طور داوطلبانه بینش ها و توصیه های خود را در این پست ارائه کردند، در طول مدت تصدی خود در گوگل و مایکروسافت، با تبلیغ کنندگان، شرکا و همکاران بی شماری تجربه دارند. آن‌ها در حال حاضر به دنبال فرصت‌های جدید هستند و عضوی ارزشمند در شرکتی خواهند بود که از داشتن آنها خوش شانس است. من شخصاً با چندین نفر از این Xooglers و اعضای تیم سابق مایکروسافت همکاری کرده‌ام و مفتخرم که تجربیات یا توصیه‌هایم را با یک کارفرمای احتمالی به اشتراک بگذارم.

برندان جیکوبسون

قبلاً مدیر ارشد توسعه شرکای استراتژیک در Google بود

برندان جیکوبسون

زمینه: برندن بیش از 20 سال تجربه در فروش/توسعه کسب و کار/مشارکت با بیش از 11 سال گذشته در Google دارد. اخیراً او در تیم کانال شریک Google کار می کرد و از شرکای 3P پشتیبانی می کرد. تلاش‌های او با شرکای خود در تلاش‌های گوگل برای به‌دست‌آوردن و فعال کردن تبلیغ‌کنندگان «جدید برای Google» در پلت‌فرم‌هایشان مؤثر بوده است.

پروژه ای که افتخار می کردید بخشی از آن باشید: من اخیراً یک محصول را با BigCommerce یکپارچه کردم که در آن بازرگانان آن اکنون ادغام مستقیم API با Google Merchant Center و Google Ads دارند. این ادغام اکنون به بازرگانان اجازه می‌دهد تا کاتالوگ‌های محصولات خود را مستقیماً با Google همگام‌سازی کنند و فرآیند کشف محصول در فهرست‌ها و تبلیغات رایگان را بسیار ساده‌تر می‌کند.

چیزی که در نقش بعدی ام به دنبال آن هستم: من از مشارکت های استراتژیک/نقش های فروش لذت می برم که به من امکان می دهد با شرکای خارجی کار کنم و تیم های داخلی چند کاره را رهبری کنم. من به فناوری سلامت و هوش مصنوعی علاقه دارم، اما در زمینه های دیگر نیز باز هستم.

کجا من را پیدا کنم: با برندان جاکوبسون در لینکدین ارتباط برقرار کنید.

آندریا سنت پیر

رئیس سابق صنعت در گوگل

آندریا سنت اسکله

زمینه: آندریا اخیراً به عنوان بخشی از کسب و کار فروش آگهی، رهبری صنعت در Google را بر عهده داشت و تیمی از مدیران حساب و مدیران حساب را رهبری می کرد و از چندین حساب فروش مشتری بزرگ پشتیبانی می کرد. 7.5 سال گذشته او صرف ایجاد مشارکت مشتری و کار در تبلیغات دیجیتالی (قبل از آمدن به گوگل در آمازون) بوده است. رشته شغلی او قبل از این نقش ها در بازاریابی و تجزیه و تحلیل / بینش تجاری بود.

پروژه ای که افتخار می کردید بخشی از آن باشید: من در 5 ماه اول به یک تیم فروش نسبتاً جدید پیوستم (سه نفر از پنج عضو یا تازه وارد Google بودند یا در تجارت تبلیغاتی تازه وارد بودند).

چیزی که در نقش بعدی ام به دنبال آن هستم: نقش رهبری که به من اجازه می‌دهد در عین استفاده از مهارت‌هایی که می‌دانم روی میز آورده‌ام، به رشد حرفه‌ام ادامه دهم: ایجاد رابطه، رهبری فکر، مربیگری، تصمیم‌گیری مبتنی بر داده و برنامه‌ریزی استراتژیک. من برای نقش‌هایی در فروش آگهی، فروش نزدیک آگهی یا حتی چیزهای متفاوت آماده هستم.

کجا من را پیدا کنم: با خیابان آندریا تماس بگیرید. پیر در لینکدین

آماندا گلدن

مدیر سابق ارتباطات اخبار در گوگل

آماندا طلایی

زمینه: آماندا روزنامه‌نگاری است که قبلاً گزارش‌گر سیاسی و تهیه‌کننده برنامه‌ای بود که به Google پیوست تا راهبرد ارتباطات و رسانه‌ای را برای Google News Initiative هدایت کند.

پروژه ای که افتخار می کردید بخشی از آن باشید: من به راه‌اندازی صندوق سهام نیوز کمک کردم و منابعی را برای گروه‌های خبری که بر روزنامه‌نگاری از جوامع کم‌نمایش متمرکز بودند، فراهم کردم.

چیزی که در نقش بعدی ام به دنبال آن هستم: کار تاثیرگذار در حمایت از صنعت خبر.

کجا من را پیدا کنم: با آماندا گلدن در لینکدین و او را در توییتر دنبال کنید.

فردی مارتینز

مدیر سابق توسعه شرکای مایکروسافت

فردی مارتینز

زمینه: فردی یک متخصص فناوری با بیش از 13 سال تجربه است که همچنین به مدت بیش از 5 سال نقش های متعددی در دانشگاه داشته است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در تحلیل تجاری و هفت سال تجربه مدیریت افراد در شرکت های فناوری تبلیغات است. آخرین نقش او در مایکروسافت باعث شد که او گروه جدیدی را از ابتدا با منابع محدود و بدون سرنخ ورودی راه اندازی کند. او علاوه بر اکتساب، با کمک هم تیمی های بزرگش، مسئولیت موفقیت مشتری نهایی را نیز بر عهده داشت.

پروژه ای که افتخار می کردید بخشی از آن باشید: شروع گروهی که 0 دلار با منابع محدود تولید کرد تا زمانی که من ترک کردم بیش از 25 میلیون دلار در سال تولید کرد.

کجا من را پیدا کنم: با فردی مارتینز در لینکدین ارتباط برقرار کنید.

پاریمالا رامداس

کارشناس ارشد فناوری شریک سابق در مایکروسافت

اصولا رامداس

زمینه: Parimala یک استراتژیست فناوری بود که شرکای جهانی را قادر می ساخت تا راه حل های سفارشی مشتری و درآمد رو به رشد ایجاد کنند.

پروژه ای که افتخار می کردید بخشی از آن باشید: من پذیرش Microsoft Viva را به عنوان یک شریک جهانی رهبری کردم و اولین کسی بودم که یک راه حل منحصر به فرد ساخت.

چیزی که در نقش بعدی ام به دنبال آن هستم: از فناوری برای حل مشکلات تجاری و افزایش درآمد استفاده کنید.

کجا من را پیدا کنم: با Parimala Ramda در LinkedIn ارتباط برقرار کنید.

از کاهش های بزرگ فناوری در سال 2023 نهایت استفاده را ببرید

همانطور که بارها گفته شده است، فرصت‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از برش‌های فناوری بزرگ سال 2023 به دست آورد – هم برای آژانس‌ها و هم برای افراد. اگرچه به دلیلی به آن فناوری “بزرگ” می گویند، اما جوامع و جایگاه های کوچکی در این فضا وجود دارد و همه چیز در مورد روابط بین افراد است. به ارزش های اصلی خود بچسبید و اگر بگذارید قطب نمای شما باشد، اشتباه نخواهید کرد!