منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یک پست وبلاگ در سال 2023 چقدر باید باشد؟ 3 قانون برای زندگی

یک پست وبلاگ در سال 2023 چقدر باید باشد؟ 3 قانون برای زندگی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک پست وبلاگ در سال 2023 چقدر باید باشد؟ 3 قانون برای زندگی

بنابراین: می خواهید یک پست وبلاگ بنویسید. بگذارید اولین نفری باشم که به شما تبریک می گویم. نوشتن ممکن است یکی از بزرگترین حماقت های روی کره زمین باشد. این سرگرم کننده است، می تواند جذاب باشد، و وقتی خوب/درست انجام شود، می تواند سود جدی برای شما و کسب و کارتان داشته باشد.

از کجا می دانی؟ در طول روز چند پست وبلاگ نوشتم. برخی از آنها هر ماه ده ها هزار مورد مطالعه را دریافت می کنند. من این را به این دلیل نمی گویم که به شدت حرف بزنم، بلکه به شما اطلاع دهم که در موقعیت منحصر به فردی هستم که می توانم در مورد طولانی بودن پست وبلاگ شما توصیه کنم.

پاسخ سریع می خواهید؟ مثل اکثر چیزها بستگی دارد.

صورت من وقتی می پرسم یک پست وبلاگ چقدر باید باشد و یکی به من می گوید بستگی دارد - میم تلنگر میز ترزا خانه دار

میدانم. من هم از این پاسخ متنفرم. اما حقیقت دارد. یک ایده محکم از مورد استفاده خود بدست آورید و آن را با قوانینی که در مورد آنها صحبت خواهم کرد ترکیب کنید، و قول می دهم که در پایان این پست، ایده بسیار خوبی از مدت زمان استفاده خود خواهید داشت. پست وبلاگ باید باشد.

و از آنجایی که هدف ما کمک به موفقیت صاحبان کسب و کار از طریق بازاریابی دیجیتال هوشمند است، این بحث را دقیقاً از این منظر طرح می کنیم: بازاریاب یا صاحب کسب و کار که از وبلاگ نویسی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای گسترده تر استفاده می کند. برای افزایش ترافیک، افزایش ترافیک را افزایش می دهد. منجر می شود و درآمد را افزایش می دهد.

اما هی، حتی اگر شما نباشید: احساس می کنم به هر حال از این پست استفاده خواهید کرد.

طول یک پست وبلاگ چقدر باید باشد؟ آنچه داده ها می گویند

اگر مدتی را صرف جستجوی نتایج جستجو برای یافتن پاسخ این سوال کرده اید، احتمالاً متوجه شده اید که نتایج متفاوت هستند. در اینجا چند پاسخ از نمرات برتر آورده شده است:

  • 1500-2000 کلمه
  • بیش از 3000 کلمه
  • 2100-2400 کلمه
  • 300-600 کلمه

بطور کلی، اینترنت می گوید یک پست وبلاگ خوب 300-3000+ کلمه طولانی است. این دقیقاً محدوده مفیدی نیست.

برای به دست آوردن دامنه بزرگتر پشتیبانی شده توسط داده ها، ما به 10 پست برتر خود در سال گذشته و سه سال گذشته نگاه کردیم. ما پیدا کردیم بهترین پست های وبلاگ ما به طور متوسط ​​2700-3000 کلمه است.

این یک پاسخ کمی مستقیم تر است، اما بسیاری از عواملی که باید بر طول پست وبلاگ شما تأثیر بگذارد را در نظر نمی گیرد. اینجاست که این قوانین وارد می شوند…

3 قانون برای تعیین مدت زمان مال شما پست وبلاگ باید باشد

اگر می‌خواهید یک پست وبلاگی بنویسید که به کسب و کار شما درخشش و دیده شدن شایسته‌اش را بدهد، در اینجا سه ​​قانون اصلی من وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید.

قانون شماره 1: وقتی شک دارید، آن را طولانی کنید

اول اینجا شنیدید: طول همه چیز نیست. و دقیقاً در مورد آن صحبت خواهیم کرد چرا طول همه چیز در بخش های بعدی نیست. اما به عنوان یک قانون کلی برای زندگی کردن، محتوای عمیق و طولانی محتوایی است که خوانندگان دوست دارند.

چرا؟ زیرا به طور کلی، طول برابر با مقدار است. و – تا حد امکان بر این نکته بعدی تأکید کنید – آنچه که موتورهای جستجو بیشتر به آن اهمیت می دهند این است ارزش متوسطی که خوانندگان از پست وبلاگ شما دریافت می کنند.

بنابراین، اگر مانند استاد بازاریابی ست گودین، میلیون‌ها خواننده در خبرنامه کوتاه شما مشترک شده‌اند، یا اگر در حال نوشتن یک پست وبلاگ با هدف هدایت آن به لینکدین هستید، حتماً آن را کوتاه و شیرین نگه دارید.

نمونه ای از محتوای کوتاه توسط ست گودین

اما اگر به قصد صعود به بالای نتایج جستجوی گوگل و جذب هزاران چشم رایگان به وب سایت خود، یک پست وبلاگ می نویسید؟ سپس باید در مورد موضوع طولانی و عمیق صحبت کنید.

من در مورد پرحرفی برای نوشتن یک پست وبلاگ طولانی صحبت نمی کنم. من در مورد ارائه مثال های مفید، توضیح مفاهیم با جزئیات و حمله به موضوع شما به گونه ای صحبت می کنم که خوانندگان را به فکر فرو می برد: لعنتی، AF کامل بود.

اگر قبلاً مجموعه ای از محتوای طولانی برای وب سایت خود نوشته اید، می دانم که احتمالاً به چه چیزی فکر می کنید: آقا من واقعا ننوشتم در درازا بسه از این موضوعات این خوبه. زیرا شما از قبل دارای داربست برای یک پست وبلاگ عالی هستید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را تقویت کنید.

اگر شما فردی هستید که من توضیح می‌دهم، در اینجا یک نکته حرفه‌ای سریع وجود دارد: هر نرم‌افزار SEO ارزش طلایی خود را داشته باشد (فکر کنید: Ahrefs، SEMrush، Moz) یک ابزار حسابرسی خواهد داشت که محتوای ضعیف را برای شما تولید می‌کند. محتوای پراکنده فقط این است: کلمات کافی در صفحه برای واجد شرایط بودن برای تخصص واقعی موضوع وجود ندارد.

یک گزارش ahrefs که محتوای کمی را نشان می‌دهد – ممکن است برای یک پست وبلاگ موثر طولانی‌تر باشد

می‌توانید از گزارش‌هایی مانند این استفاده کنید تا بفهمید کجا باید بیشتر بنویسید. یا می توانید به سادگی محتوای موجود خود را به صورت دستی مرور کنید و به خودتان یک ارزیابی صادقانه بدهید: واقعاً چند وقت یکبار موضوعات مورد علاقه خوانندگان یا مشتریانم را بررسی می کنم؟

قانون شماره 2: ابتدا مقدار را ارائه دهید

این به راحتی می تواند اولین قانون ما باشد زیرا احتمالاً مهمترین قانون است. اما من فکر می کنم صحبت درباره ارزش از طریق دریچه طول مفید است، زیرا طول به عنوان یکی از اجزای بازاریابی محتوای مبتنی بر SEO بسیار مهم است.

اما حدس بزنید چیست؟ همانطور که در بخش اول گفتم: طول همه چیز نیست و هنگامی که طول از بین می رود، تقریباً همیشه خواهید دید که دلیل آن این است که قطعه ارزش کافی را ارائه نمی دهد.

اجازه دهید توضیح بدهم: گوگل و مایکروسافت صدها فاکتور دارند که هر روز هنگام تعیین ترتیب رتبه بندی محتوا به آنها توجه می کنند. ما به این چیزها سیگنال ها (یا عوامل) رتبه بندی می گوییم.

بهینه سازی موتور جستجو - عوامل رتبه بندی گوگل

تکه قرمز بزرگ پای را می بینید؟ این تعامل با صفحه است. وقتی گوگل ارزش یا عدم ارزش وبلاگ شما را برای یک کاربر ارزیابی می کند، عمدتا به این می پردازد که وبلاگ شما چقدر در جذب خواننده موثر است.

معیار مهمی که باید در اینجا به آن نگاه کرد؟ خرابی. شما می توانید به این فکر کنید که کاربر به طور متوسط ​​چه مدت زمانی را در صفحه شما صرف می کند که یکی از قوی ترین شاخص های ارزش گذاری پست وبلاگ شما است.

Downtime در گزارش های Google Analytics شما ظاهر نمی شود. با این حال، میانگین مدت جلسه است و این یک معیار عالی برای ردیابی مدت زمانی است که خوانندگان شما برای پست های وبلاگ شما صرف می کنند. یا اگر از Google Analytics 4 استفاده می کنید، که همه ما به زودی از آن استفاده خواهیم کرد، می توانید استفاده کنید میانگین زمان برای تعامل.

سایر معیارهای تعامل مانند جلسات درگیر (تعداد جلساتی که بیش از 10 ثانیه به طول انجامید، یا یک رویداد تبدیلی داشتند، یا 2 یا بیشتر بازدید از صفحه یا صفحه داشتند) و نرخ مشارکت (جلسات درگیر تقسیم بر کل جلسات) همچنین پراکسی های بسیار قوی برای کیفیت ترافیک هستند و به راحتی در GA4 در دسترس شما هستند.

گزارش GA4 که جلسات درگیر و نرخ تعامل را نشان می دهد تا به تعیین مدت زمان پست وبلاگ کمک کند

چگونه زمان اقامت را افزایش می دهید؟ خوب، منطقی است که هر چه تعداد کلمات شما بیشتر باشد، خواننده طولانی تر است باید در صفحه بمانید اما اگر پست طولانی وبلاگ شما چیز زیادی نگوید چه؟ در این صورت سبقت گرفتن از رقیب برای شما دشوار خواهد بود. حتی اگر آنها 500 کلمه بنویسند و شما 1500 بنویسید.

در نظر بگیرید که تصاویر، ویدئوها، اینفوگرافیک ها و سایر تصاویر بصری چقدر می توانند بر میزان زمانی که شخصا برای خواندن یک پست وبلاگ صرف می کنید، داشته باشند. مفاهیم عمیق همیشه زمان ماندگاری را افزایش می دهند زیرا خوانندگان را وادار می کنند آنچه را که در مورد آن می نویسید و نحوه اعمال آن را در مورد خود ارزیابی کنند. همه اینها پانسمان پنجره نیست.

اما اگر بتوانید مفاهیم عمیق را با تصاویر جذاب ترکیب کنید که به متن اضافه می کند و ارزشی را که خواننده شما از پست دریافت می کند افزایش می دهد؟ بعد واقعا با گاز میپزی.

قانون شماره 3: تحقیق خود را انجام دهید

مرد، کاملاً ممکن است که هیچ یک از این قوانین مهمتر از دیگری نباشد! زیرا بدون در نظر گرفتن قانون شماره 3 واقعاً نمی توانید با دو قانون اول زندگی کنید.

بیایید به آنچه در مقدمه در مورد زمینه گفتم برگردیم. در مورد شناخت موقعیت خود، جایگاه خود، رقابت خود و مهمتر از همه آنچه می خواهید با پست وبلاگ خود به دست آورید.

78 درصد از بازاریابان تحقیق در مورد کلمات کلیدی را به عنوان روشی با تاثیر بالا برای هدایت ترافیک جدید تشخیص می دهند.

عوامل رتبه بندی گوگل - تاثیر تحقیقات کلمات کلیدی بر هدایت ترافیک جدید

اما هدف از تحقیقات کلمات کلیدی فراتر از بهینه سازی H1 و H2 شماست. اگر می خواهید زمان دقیق ایجاد پست وبلاگ خود را بدانید، بیشتر از کلمه کلیدی که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید جستجو نکنید.

بیایید به یک مثال نگاه کنیم. فرض کنید شما یک شرکت سقف سازی هستید. شما در حال اجرای تبلیغات جستجویی هستید که مشتریان بالقوه‌ای را که به دنبال خدمات سقف‌سازی هستند، هدف قرار می‌دهید، اما می‌خواهید ترافیک ارگانیک را از افرادی که بیشتر در مرحله «در نظر گرفتن» فرآیند خرید هستند، شروع کنید.

شما از ابزار تحقیق کلمه کلیدی مورد علاقه خود استفاده می کنید و متوجه می شوید که کلمه کلیدی “نحوه نصب سقف فلزی روی زونا” حجم جستجوی بسیار خوبی دارد. هدف دقیقاً همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید: این شخص احتمالاً مسیر DIY را در نظر گرفته است، اما با آموزش هایی که پست وبلاگ شما ارائه می دهد، می توانید آنها را متقاعد کنید که سقف فلزی کاری است که بهتر است به حرفه ای ها (یعنی شما) واگذار شود.

پست وبلاگ شما چقدر باید باشد؟ خوب، شما به سادگی می توانید پرس و جو را در گوگل تایپ کنید، متن سه پست وبلاگ رتبه بندی شده برتر را در یک کلمه شمار کپی و جایگذاری کنید، آنها را میانگین بگیرید و پستی بنویسید که بیشتر از این تعداد باشد. یا می توانید از ابزار سئو مورد علاقه خود (من از طرفداران Ahrefs هستم) استفاده کنید تا همه این اطلاعات را در یک نگاه به دست آورید.

یک گزارش ahrefs که تعداد کلمات را برای رتبه بندی پست ها در سرویس ها نشان می دهد

همانطور که می بینید، پست رتبه بندی برتر برای این پرس و جو در مجموع 4205 کلمه دارد. این یک پست جانوری است. اما حتی اگر می خواهید در 10 رتبه برتر قرار بگیرید، احتمالاً حداقل 1500 کلمه را بر اساس سایر پست های آن SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) مشاهده می کنید.

این نمای پرنده SERP در تعیین طول پست وبلاگ بسیار مفید است، و نه فقط به این دلیل که تعداد کل کلمات را دریافت می کنید. ممکن است بگویید، یک دقیقه صبر کنید، پست در موقعیت 7 فقط 1357 کلمه دارد. پست رتبه نهم که 3555 کلمه دارد چگونه پیشی گرفته است؟

خوب، پستی که در جایگاه هفتم قرار دارد دارای اعتبار دامنه بالاتر و بک لینک های بیشتری است که، حدس زدید، دو فاکتور رتبه بندی واقعاً حیاتی هستند.

یک وب سایت یا کسب و کار نسبتاً جدید دارید یا هنوز در حال افزایش قدرت موضوع خود هستید؟ ناامید نشوید: پست رتبه 6 را ببینید. دارای کمترین اعتبار دامنه، کمترین تعداد کلمات و نمایه بک لینک بسیار نازک است، اما هنوز در اینجا به خوبی عمل می کند. چطور ممکنه؟

این جادوی قانون شماره 2 در کار است. اگر می توانید یک پست وبلاگ ارسال کنید که واقعاً باعث خوشحالی و آگاهی خوانندگان شما می شودشما به خود فرصتی شگفت انگیز می دهید تا بدون توجه به سایر عوامل موجود، ترافیک را رتبه بندی کرده و هدایت کنید.

طولانی کنید، آن را ارزشمند کنید و تحقیق کنید!

ایناهاش! همانطور که اشاره کردم، تعدادی از عوامل وجود دارند که تعیین می کنند یک پست وبلاگ چقدر باید باشد. اما شما می توانید خیلی بدتر از کامل کردن این سه جهنم انجام دهید:

  1. وقتی شک دارید، آن را طولانی کنید
  2. ارزش تحویل دهید
  3. تحقیق کن

اگر بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید، ارزش بیشتری ارائه دهید و رویکردی مبتنی بر تحقیق داشته باشید، تضمین می‌کنم که مردم پست وبلاگ شما را می‌خوانند و می‌پسندند.

امیدوارم از این یکی لذت برده باشید! اگر سوال یا نظری دارید، در لینکدین به من پیام دهید. نوشتن مبارک!