منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا امتیاز کیفی تبلیغات گوگل در سال 2022 همچنان اهمیت دارد؟

آیا امتیاز کیفی تبلیغات گوگل در سال 2022 همچنان اهمیت دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا امتیاز کیفی تبلیغات گوگل در سال 2022 همچنان اهمیت دارد؟

اکنون، قبل از شروع دیوانه وار جستجوی پیامی از طرف Google مبنی بر حذف این معیار، می توانید نفس راحتی بکشید زیرا امتیاز کیفیت هنوز در حساب ها وجود دارد.

اما آیا هنوز هم مرتبط است؟

امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل

امتیاز کیفیت همیشه یکی از گریزان ترین معیارهای عملکرد در تبلیغات گوگل در نظر گرفته شده است. و با تمام تغییراتی که گوگل برای اتوماسیون بیشتر انجام داده است، مدتی است که درباره این معیار (و کارهایی که می توانید برای کنترل آن به صورت دستی انجام دهید) چیز زیادی نشنیده ایم. اما آیا این بدان معناست که دیگر مهم نیست؟

من برای پاسخ به این سوال به جامعه PPC رفتم (البته نظر خودم را دارم) و از یافته هایم کاملاً شگفت زده شدم. بنابراین ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید که آیا امتیاز کیفیت همچنان در سال 2022 مهم است یا خیر! اما اول، یک تجدید سریع.

امتیاز کیفیت چیست؟

قبل از اینکه وارد پیش‌بینی‌های QS خود شویم، اجازه دهید ابتدا آنچه را که در یک QS خوب هم می‌آید، تازه‌سازی کنیم. سه جزء درجه بندی کیفیت وجود دارد که عبارتند از فقط در سطح کلمه کلیدی اختصاص داده شده است:

  • ارتباط آگهی: چقدر تبلیغ شما با عبارت جستجو مطابقت دارد. بنابراین گوگل به دنبال کلمات کلیدی شما در متن تبلیغاتی شما خواهد بود. این به طور کلی ساده ترین “گام اول” برای بهبود امتیاز کیفیت شما در نظر گرفته می شود زیرا می توانید نسخه خود را کنترل کنید.
  • نرخ کلیک مورد انتظار (ECTR): بر اساس مواردی مانند هدف جستجو برای مطابقت با آگهی شما و داده های CTR تاریخی شما، تعیین Google در مورد اینکه چقدر احتمال دارد روی تبلیغ شما کلیک شود. من فکر می‌کنم این سخت‌ترین بخش امتیاز کیفیت برای بهبود است، زیرا به پیش‌بینی گوگل در مورد میزان احتمال جذب کلیک بستگی دارد، بنابراین برای کنترل آن کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید.
  • تجربه صفحه فرود: صفحه فرود شما چقدر کاربرپسند و جستجوگر پسند است. گوگل در مواردی مانند سرعت بارگذاری صفحه، کلمات کلیدی صفحه، ارتباط و موارد دیگر به شما امتیاز می دهد. بسته به منابع شما، بهبود آن نیز آسان است زیرا می توانید برای انجام تنظیمات کپی وارد سایت خود شوید.

گوگل این سه فاکتور را در نظر گرفته و آنها را در یک امتیاز از 1 تا 10 جمع آوری می کند (1 بدترین و 10 بهترین است). از آنجایی که Google یک کشتی فشرده را اجرا می کند، من عموماً همه نتایج 7 و بالاتر را کاملاً شگفت انگیز، 4-6 را مناسب می بینم، و هر چیزی کمتر از 4 جای بهبود دارد.

فرمول ارزیابی کیفیت

امتیاز کیفیت چگونه کار می کند؟

امتیاز کیفیت بر عملکرد شما تأثیر می گذارد زیرا به Google کمک می کند رتبه تبلیغ شما را تعیین کند. رتبه تبلیغ شما حداکثر پیشنهاد CPC x امتیاز کیفیت است. بنابراین، اگر به شدت پیشنهاد می‌دهید، اما همچنان نرخ برداشت برتر و بالاتر یا از دست دادن سهم برداشت خود را به دلیل معیارهای رتبه‌بندی می‌بینید، شرط می‌بندم نمره کیفیت کلمه کلیدی شما مقصر است.

حراج تبلیغات گوگل چگونه کار می کند

دیدگاه شماره 1: امتیاز کیفیت مهم نیست

بسیار خوب، من اعتراف می کنم، به عنوان یک مشاور PPC دوست دارم نقش مدافع شیطان را بازی کنم، زیرا من شخصاً با امتیاز کیفیت مخالفم. دلایل متعددی وجود دارد:

1. قابل اجرا نیست

کنترل و بهبود آن سخت است زیرا بر اساس قضاوت الگوریتمی گوگل است. و گوگل در مورد اینکه چه چیزی در تبلیغات یا صفحه فرود ما باعث ایجاد امتیاز پایین می شود، توضیح زیادی به ما نمی دهد.

2. فقط برای جستجو قابل اجرا است

رتبه کیفیت است فقط برای کمپین های جستجوی استاندارد قابل اجرا است. چرا باید کلمات کلیدی جستجو تنها مؤلفه حساب در این KPI باشد؟ و با همه پیشرفت‌های گوگل در طول سال‌ها، کمپین‌های جستجو فقط ماهی‌های کوچکی در دریای بزرگی از دیگر انواع کمپین‌های رسانه‌ای سنگین مانند نمایش یا ویدئو هستند.

به نظر من، این نشان می‌دهد که شکاف‌های اطلاعاتی در مواردی که باعث می‌شود الگوریتم گوگل در ارزیابی سایر انواع کمپین شما کار کند، وجود دارد.

3. همیشه در مورد عملکرد نیست

من دیده ام که افرادی به دلیل امتیاز کیفیت پایین شکل خود را از دست داده اند، در حالی که حساب کاربری آنها در حالتی عالی است و به اهداف خود می رسد. اگر تبدیل‌های مورد نظر خود را با قیمتی که می‌خواهید دریافت می‌کنید، چه کسی اهمیت می‌دهد که امتیاز کیفیت پایینی داشته باشید؟ آخرین چیزی که می خواهید این است که با تغییر چیزی که ستون امتیاز کیفیت خود را آرام می کند، عملکرد فوق العاده خود را از دست بدهید.

در اینجا چند نمونه از حساب های واقعی وجود دارد که از نظرات من پشتیبانی می کند:

اطلاعات ناقص

در تصویر زیر خواهید دید که همه این کلمات کلیدی معیارهای عملکردی مشابهی دارند. با این حال، داده‌های امتیاز کیفیت اغلب برای برخی از کلمات کلیدی وجود ندارد، بنابراین شناسایی تفاوت‌های بین شش یا یک هفته به تقسیم موها موکول می‌شود.

نمونه ای از داده های امتیاز کیفیت از دست رفته در گزارش تبلیغات Google

نتایج متناقض

در سه کلمه کلیدی بعدی، همه آنها بسیار شبیه به یکدیگر هستند و به یک صفحه فرود می روند، اما تنها یکی از آنها پرچم وضعیت “امتیاز کیفیت پایین” را دریافت می کند، در حالی که بقیه نتایج بسیار متفاوتی دارند.

داده‌های حساب امتیاز کیفیت Google Ads متناقض

عدم تطابق بین خروجی و عملکرد

این یکی از کلمات کلیدی با بیشترین تبدیل در این حساب است، اما نتیجه فقط متوسط ​​است.

میانگین امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل، اما عملکرد بالا

4. من تنها گلزن ضد کیفیت نیستم

Aaron Babaa، مدیر تبلیغات گوگل در Above All PPC، همچنین نمی‌خواهد یک دقیقه دیگر را با خیره شدن به یک معیار احتمالاً دلخواه تلف کند. در مقاله خود امتیاز کیفیت مرده است! او به دو نکته اشاره می کند:

نتایج ربات محور ناقص هستند

آرون می نویسد: «ارتباط و تجربه صفحه فرود توسط ربات ها هدایت می شود. به این معنی که برای تعیین اینکه آیا تبلیغات ما مرتبط هستند و تجربه صفحه فرود رضایت بخشی را ارائه می دهند، کاملاً به ربات های Google متکی هستیم. این سیستم ناقص است. ما این را می‌دانیم زیرا تبلیغات زیادی را بررسی کرده‌ایم که امتیاز کیفیت پایینی دارند و برعکس عمل می‌کنند.»

اختلاف بیشتر بین نتایج و نتایج

آرون نیز مانند من، کمپین های درخشانی را با نمرات کیفیت پایین دیده است:

“بهینه سازی برای امتیاز کیفیت اغلب یک پیگیری دیوانه کننده است. ما حساب‌هایی با CTRهای فوق‌العاده بالا، تبلیغات فوق‌العاده مرتبط، و صفحات فرود زیبا و بهینه‌شده با کلمات کلیدی را دیده‌ایم… اما امتیازهای کیفیت وحشتناکی دارند. ما حتی حساب‌هایی را دیده‌ایم که در آن کلمات کلیدی مارک دار (کلیدی که نام شرکت است و هیچ چیز دیگری) امتیاز کیفیت 3 را نشان می‌دهند.

سیستم به وضوح نقص دارد.”

آیا می خواهید تصویر کاملی از نحوه بهبود تبلیغات گوگل داشته باشید؟ درجه‌بندی عملکرد آگهی‌های Google رایگان ما را امتحان کنید و ساعت‌ها اطلاعات حسابرسی را در چند ثانیه دریافت کنید!

و این ممکن است یک نکته کوچک، اما یک نکته نهایی باشد: امتیاز کیفیت حتی یک ستون پیش فرض در تبلیغات گوگل نیست.

ستون امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل سفارشی

بینش شماره 2: امتیاز کیفیت همچنان مهم است

اگر یک چیز در مورد PPC به عنوان مشاور آموخته باشم، این است که شما نمی توانید آن را خیلی شخصی بدانید. وقتی از مارک ایروین (کارشناس PPC و مدیر رسانه های پولی در SearchLab) نظرش را در مورد این موضوع پرسیدم، او احساسات شدیدی در مورد امتیاز کیفیت داشت. در واقع او با این جمله شروع کرد:

آیا امتیاز کیفیت مرده است؟ هیچ چیز شبیه این نیست.»

در اینجا دلایل او وجود دارد که چرا فکر می کند امتیاز کیفیت همچنان مهم است:

1. تاثیر آن بدون تغییر باقی می ماند

مارک با اشاره به اینکه رتبه بندی کیفیت مانند همیشه است شروع می کند.

“هنوز در رتبه تبلیغات یک فاکتور برابر است و اگر بخواهید در بالای SERP ظاهر شوید، رتبه تبلیغات همچنان مهم است. (یا اصلا). اگر در مقایسه با رقبای خود امتیاز کیفیت ضعیفی داشته باشید، مانند قبل به شما آسیب می رساند. اگر امتیاز کیفیت عالی داشته باشید، وضعیت بهتری خواهید داشت! ریاضیات همه آنها هنوز هم مانند سال 2013 که سرود WordStream بود صادق است.”

فرمول رتبه بندی تبلیغات در گوگل

2. هدف کلمه کلیدی دوباره تعریف شده است

مارک ادامه می دهد که اگرچه امتیاز کیفیت از سال 2013 تغییر نکرده است، بقیه چیزها تغییر کرده است:

«قبلاً (در 90 کاراکتر کپی آگهی) نوشتن الف واقعاً آسان بود بد، مهم نیست، کیفیت پایین تبلیغات امتیاز کیفیت یک معیار بسیار ساده برای قضاوت در مورد “خوب” بودن آن تبلیغ بود و یک دستورالعمل واقعا مفید برای اطمینان از اینکه تبلیغ‌کنندگان در مورد اینکه چگونه تبلیغاتشان با هدف جستجوگر مطابقت دارد فکر می‌کنند.

اما از سال 2013، گوگل حجم تبلیغات خود را سه برابر کرده و پسوندهای تبلیغاتی واکنشگرا را اضافه کرده استفرمت های جدید و تبلیغات واکنش گرا برای پشتیبانی از تست در مقیاس

دیگر این سؤال مطرح نیست که «آیا این تبلیغ با هدف جستجو مطابقت دارد؟ یک هشدار کلمه کلیدی؟” بلکه «آیا این آگهی مطابقت دارد قصد آن جستجوگر خاص از طریق هزاران هشداراز جمله کلمه کلیدی، دستگاه، سیستم عامل، زمان روز، جمعیت شناسی، [and more]؟”

3. نوار “کیفیت” بالا رفته است

مارک با تکیه بر نکته قبلی خود می‌گوید: «قبلاً تبلیغ‌کنندگان زیادی وجود داشتند که تبلیغات بدی می‌نوشتند، بنابراین نوشتن یک آگهی با امتیاز کیفیت خوب یا عالی برای شکست دادن همه آنها کار سختی نبود. گوگل اکنون نوشتن تبلیغات خوب (یا حداقل بد) را برای تبلیغ کنندگان بسیار آسان کرده است.

این برای جستجوگران و تبلیغ‌کنندگان تازه کار عالی است، اما وقتی نوبت به نوشتن یک آگهی واقعا عالی می‌رسد، سطح را برای همه بالا می‌برد. با رتبه کیفیت به طور قابل توجهی بالاتر. امتیاز کیفیت هنوز مهم استاین گلوله نقره ای سابق نیست.»

یکی از مواردی که می توانیم در مورد آن توافق کنیم، رتبه بندی کیفیت است

آخرین نکته مارک با یکی از موارد بالا در مورد عدم مشخص بودن گوگل در مورد اینکه دقیقاً برای بهبود امتیاز کیفیت خود باید انجام دهید، مطابقت دارد.

امتیاز کیفی هنوز مهم است و تاکتیک‌هایی که برای بهبود آن در پیش می‌گیرید، به‌طور تدریجی نتیجه خواهند داد. اما امروزه تبلیغ کنندگان بیشتر به استراتژی PPC علاقه مند هستند آنها در تاکتیک ها هستند و این یک چیز هیجان انگیز برای دیدن است. بهبود امتیاز کیفی شما همچنان می تواند نتایج PPC شما را تا 10% بهبود بخشد، اما بهبود استراتژی PPC شما می تواند آنها را 10 برابر افزایش دهد.

بهبود امتیاز کیفیت شما همچنان می تواند نتایج PPC شما را تا 10% بهبود بخشد، اما بهبود استراتژی PPC شما می تواند آنها را 10 برابر افزایش دهد.

هالی نیمیک، مدیر حساب WordStream این مفهوم را به خوبی خلاصه می کند:

“من همیشه به امتیاز کیفیت به عنوان یک “سیگنال موتور بررسی” برای کمپین ها نگاه کرده ام. به این معنی که بله، می‌تواند بر عملکرد کمپین تأثیر بگذارد، اما همه چیز و همه چیز نیست. کلمات کلیدی با امتیاز کیفیت پایین همچنان می توانند عملکرد خوبی داشته باشند و حتی گاهی اوقات بهتر از کلمات کلیدی با امتیاز کیفیت بالاتر هستند. و کلمات کلیدی رقابتی همیشه نمره کیفیت پایینی خواهند داشت، اما همچنان می توانند به خوبی تبدیل شوند.

من فکر می کنم مهم است که مطمئن شوید متن آگهی و کلمات کلیدی شما مرتبط هستند و صفحه فرودی دارید که به سرعت بارگذاری می شود، و اگر همه این موارد را دارید، این مهم تر از این است که بیش از حد به رتبه بندی خود از 5 به 7 توجه کنید. “

آیا رتبه کیفیت پایین می آید؟

فقط برای تکرار: نه! همانطور که در مقدمه ذکر کردم و مارک در استدلال خود تأکید می کند، وجود و ریاضی QA هنوز وجود دارد و همان چیزی است که بود.

من این پست را نه در پاسخ به اطلاعات منتشر شده توسط گوگل نوشتم (در واقع فقدان هیچ خبری از گوگل در مورد این معیار در 10 سال گذشته من را متعجب می کند … اما من پرت می شوم) – بلکه به این دلیل که واضح است که من تنها کسی نیستم که در شگفت است که امتیاز کیفیت در گوگل کجاست و در آینده کجا خواهد بود.

بنابراین آیا QA هنوز مرتبط است؟

بنابراین، امروز شما دو طرف ماجرا را دارید، و اکنون کاملاً به شما بستگی دارد که آیا تصمیم می‌گیرید روی QS تمرکز کنید یا نه. اگر برای نمایش تبلیغات خود در SERP ها مشکل دارید، بهبود امتیاز کیفیت می تواند کمک کننده باشد. از طرف دیگر، اگر نسبت به حساب خود احساس خوبی دارید، ممکن است بخواهید اجازه دهید امتیاز کیفیت شما همان طور که هست وجود داشته باشد.

خب چی فکر می کنی؟ آیا رتبه بندی کیفیت همچنان مرتبط است؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!