منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تبلیغات خارج از خانه برای Google Display & Video 360: آنچه باید بدانید

تبلیغات خارج از خانه برای Google Display & Video 360: آنچه باید بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تبلیغات خارج از خانه برای Google Display & Video 360: آنچه باید بدانید

اگر اخبار PPC را دنبال می کنید، احتمالاً در مورد پیشنهاد جدید خارج از خانه Google از طریق Google Display & Video 360 خوانده اید.

احتمالاً از خود پرسیده اید که آیا این تأثیری بر تبلیغات نمایشی یا ویدیویی شما دارد یا شاید حتی چی تبلیغات خارج از خانه باید از آنجا شروع شود.

تصویر تبلیغاتی خارج از خانه از گوگل

به طور خلاصه، اگر شما یک کسب و کار کوچک هستید، این احتمالاً برای شما صدق نمی کند، اما دانستن اطلاعات هنوز خوب است. برای اطلاع از جزئیات به ادامه مطلب مراجعه کنید.

پیشنهاد جدید Google برای کار در خارج از خانه، ساده شده است

بنابراین در اطلاعیه 25 آگوست گوگل چه چیزی می گوید:

امروز، ما تبلیغات دیجیتالی خارج از خانه را برای همه کاربران Display & Video 360 در دسترس قرار می دهیم تا بتوانند با بهره وری از فناوری برنامه نویسی، در سفر دنیای واقعی خود به مردم دسترسی پیدا کنند.

برای اینکه بفهمید این به چه معناست، باید چند اصطلاح را بدانید:

  • Google Display & Video 360 (DV360): نباید با آن اشتباه گرفت کمپین های Google Display و کمپین های ویدیویی گوگل، DV360 یک محصول جداگانه است. این نام پلتفرم جستجوی گوگل (DSP) است.
  • DSP: پلتفرم سمت تقاضا، پلتفرمی است که تبلیغ‌کنندگان برای تبلیغات برنامه‌ای از آن استفاده می‌کنند.
  • تبلیغات برنامه ای: این خرید و فروش خودکار فضای تبلیغاتی است. بسیاری از کسب و کارها تبلیغات نمایشی و ویدیویی را به صورت دستی اجرا می کنند (مانند پلت فرم گوگل ادز). اما اگر از نرم‌افزار هوشمند برای انجام آن استفاده می‌کنید (مثلاً DV360 یا Trade Desk یا MediaMath)، پس تبلیغات نمایشی برنامه‌ای است.
  • تبلیغات خارج از خانه (OOH): اینها تبلیغاتی هستند که مردم در سطوح عمومی خارج از خانه خود، مانند ایستگاه های اتوبوس و فرودگاه ها، یا حتی درست در اتوبوس می بینند. تبلیغات دیجیتال OOH را می توان از طریق تبلیغات برنامه ای کنترل کرد.

نمونه هایی از تبلیغات سنتی در مقابل دیجیتالی خارج از خانه

اعتبار تصویر: EMC Outdoor and Startup Guys

بنابراین اساساً گوگل می گوید که DSP آن اکنون می تواند برای مکان های خارج از خانه به جای وب سایت ها استفاده شود.

توجه داشته باشید که تبلیغات دیجیتال برنامه‌ای OOH (DOOH) (اوه‌ها و آه‌های بسیار زیاد) برای صنعت تازگی ندارد. بسیاری از ارائه دهندگان در حال حاضر آن را ارائه می دهند. این فقط در مجموعه محصولات Google جدید است.

این برای مشاغل کوچک چه معنایی دارد

تبلیغات برنامه‌ای از طریق DV360 یکی از محصولات Google در سطح سازمانی است، بنابراین این اعلامیه برای کسب‌وکارهای بزرگ‌تری که به دنبال راهی خودکار برای نمایش تبلیغات در صفحه‌های عمومی هستند، قابل اجرا است. همانطور که گوگل بیان می کند:

متمرکز کردن خریدها و خودکارسازی کمپین‌های خارج از خانه به ویژه برای برندهایی با ردپای بین‌المللی مؤثر است.

مطالعه موردی که گوگل در اعلامیه خود ارائه می کند Asos است:

نمونه ای از تبلیغات دیجیتالی خارج از خانه asos

به عبارت دیگر، اگر یک کسب و کار کوچک هستید، احتمالاً این مورد برای شما صدق نمی کند. بله، کسب‌وکارهای کوچک تبلیغات نمایشی و کمپین‌های ویدیویی را در Google Ads اجرا می‌کنند، اما اغلب این کار را به صورت برنامه‌ریزی از طریق DV360 انجام نمی‌دهند.

نکات پایانی در مورد تبلیغات Google Display & Video 360 خارج از خانه

این خیلی لقمه است، اینطور نیست؟

اکنون با رشد و توسعه استراتژی رسانه پولی خود، می تواند به گزینه ای برای شما تبدیل شود. اگر این مورد شماست، چیزی که باید بدانید این است که تبلیغات DOOH از طریق DV360 فقط از طریق هدف‌یابی متنی انجام می‌شود (بر خلاف هدف‌گیری مخاطب، علاقه یا کلمه کلیدی)، بنابراین تبلیغات را نمی‌توان شخصی‌سازی کرد.

همانطور که Search Engine Land اشاره می کند:

این انواع تبلیغات جدید ممکن است برای برندهای ملی یا جهانی مانند ASOS، نایک، مک دونالد یا فیس بوک به خوبی کار کنند، اما کسب و کارهای کوچک و محلی ممکن است برای توجیه استفاده از آنها مشکل تری داشته باشند. اگر نمی توانید مخاطب مورد نظر خود را مشخص کنید و فقط می توانید مکان یا نوع صفحه نمایش آنها را تنظیم کنید، احتمالاً راه حلی برای برندهایی نیست که جمعیت یا مخاطب خاصی را هدف قرار می دهند. اما اگر بودجه زیادی ندارید، ممکن است ارزش آزمایش چند شهر را داشته باشد که در آن فعالیت می کنید.

بنابراین، ارزش اصلی اضافه شده در اینجا این است که Google از سهولت استفاده و قابلیت همکاری انعطاف پذیری که DV360 ارائه می دهد استفاده می کند و آن را برای تبلیغات DOOH در دسترس قرار می دهد. این همان چیزی است که از یک پلت فرم سمت تقاضا در تبلیغات برنامه‌ای استفاده می‌شود (برخلاف، مثلاً یک پلتفرم سمت عرضه) – ایجاد اولویت‌ها، مدیریت بودجه، طراحی خلاقانه و غیره.

بنابراین اکنون کمی بیشتر در مورد دنیای برنامه نویسی می دانید! یعنی الان آن تبلیغات را در مترو، استادیوم و تلویزیون های پمپ بنزین کمی متفاوت خواهید دید 🙂 .