منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از اینستاگرام برای تجارت استفاده کنیم – جنی رز اسپادو

چگونه از اینستاگرام برای تجارت استفاده کنیم – جنی رز اسپادو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از اینستاگرام برای تجارت استفاده کنیم - جنی رز اسپادو

نحوه استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

اینستاگرام دیوانه وار در حال رشد است و هیچ نشانه ای از توقف نشان نمی دهد! و با توجه به اینکه 81 درصد از کاربران در حال تحقیق در مورد محصولات و برندها در اینستاگرام هستند، شما نمی توانید ندانید چگونه از اینستاگرام برای تجارت استفاده کنید!

برخی دیگر از آمار اینستاگرام که باید بدانید در اینجا آمده است:

احتمالاً قبلاً این را می دانید، اما اینستاگرام یک پلتفرم بسیار بصری است. در نتیجه به شما امکان می دهد برند، خدمات و محصولات خود را به نمایش بگذارید. و به شما کمک می کند در سطح شخصی تری با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

اما به احتمال زیاد کسب و کار شما در اینستاگرام آنطور که باید فعال نیست. برای بسیاری از کارآفرینان، این به این دلیل است که یادگیری نحوه استفاده از اینستاگرام و راحت شدن با آن به زمان و تحقیق نیاز دارد – و چه کسی پهنای باند آن را دارد؟

خوب، اجازه دهید شما را با اصول اولیه اینستاگرام آشنا کنم تا به شما در شروع کار کمک کنم. نیست تقریبا هر چقدر هم که ترسناک به نظر می رسد، قول می دهم!

فقط با یادگیری این اصول، می‌توانید به طور مرتب در اینستاگرام پست بگذارید و فالوورهای خود را افزایش دهید.

بنابراین در این مقاله شما را با…

  1. چرا به یک نمایه تجاری نیاز دارید و چگونه آن را تنظیم کنید
  2. چگونه در اینستاگرام پست بگذاریم
  3. راه هایی برای افزایش فالوور
  4. نحوه استفاده از هشتگ ها دقیقا مسیر

نحوه استفاده از اینستاگرام برای تجارت: پروفایل تجاری خود را تنظیم کنید

راه اندازی پروفایل کسب و کار اولین قدم برای استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار شما است.

یک سوال رایج که مردم می پرسند این است: آیا واقعاً به یک نمایه تجاری نیاز دارم؟ آیا نمی توانم از شخصی خود استفاده کنم؟

خوب البته شما انجام می دهید من میتوانم. اما چندین دلیل قانع کننده وجود دارد که چرا باید به جای آن یک نمایه تجاری داشته باشید.

چرا به یک نمایه تجاری نیاز دارید

1. تجزیه و تحلیل و بینش

هنگامی که یک پروفایل تجاری در اینستاگرام دارید، به داده های تجزیه و تحلیل دسترسی دارید. این به شما امکان می‌دهد ببینید در هفته گذشته چند نفر شما را دنبال کرده یا آن‌فالو کرده‌اند، چقدر به پست‌ها و استوری‌های شما دسترسی داشته‌اند، تعداد اقداماتی که افراد انجام داده‌اند (کلیک روی نمایه‌ها یا کلیک‌ها بر روی وب‌سایت‌ها) و موارد دیگر.

2. یک دکمه تماس اضافه کنید

اگر نمایه شما خصوصی باشد، نمی توانید دکمه تماس اضافه کنید. دکمه های تماس راه آسانی را برای مشتریان بالقوه و مشتریان ارائه می دهند تا با شما تماس بگیرند (مثلاً از طریق ایمیل). این یک راه عالی برای ایجاد روابط خارج از پلت فرم IG می کند.

3. به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنید

اگر بیش از 10000 دنبال کننده دارید، می توانید از ویژگی Swipe Up برای بردن افراد به صفحه فرود استفاده کنید.

بسیاری از ما صاحبان مشاغل کوچک هنوز آنجا نیستیم! اما صرف نظر از اندازه بعدی خود، همچنان می توانید از ویژگی Swipe Up برای نمایش یک ویدیوی IGTV استفاده کنید.

4. می تواند در اینستاگرام تبلیغ کند

همچنین باید بدانید که بدون داشتن پروفایل تجاری نمی توانید در اینستاگرام تبلیغ کنید. بنابراین اگر در آینده می خواهید تبلیغاتی را اجرا کنید، مطمئن شوید که اکنون زمینه را برای آنها فراهم کرده اید.

نحوه ایجاد پروفایل تجاری

اگر قبلاً یک نمایه تجاری دارید، از این بخش صرفنظر کنید!

اگر می خواهید نمایه شخصی خود را جدا از نمایه حرفه ای خود نگه دارید، می توانید از ابتدا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. برای انجام این کار، به پروفایل خود بروید و روی “همبرگر” (سه خط) در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. سپس روی “تنظیمات” در پایین کلیک کنید.

راه اندازی اکانت اینستاگرام

سپس کمی به پایین اسکرول کنید و “Add Account” را انتخاب کنید. با رنگ آبی مشخص شده است، بنابراین نمی توانید آن را از دست بدهید!

افزودن اکانت اینستاگرام

راه دیگر ایجاد نمایه تجاری، تبدیل حساب شخصی خود به حساب تجاری است.

دوباره به تنظیمات بروید و حساب را انتخاب کنید. سپس به پایین بروید و روی “Switch to Pro Account” کلیک کنید.

اینستاگرام را به یک حساب تجاری تغییر دهید

بیو اینستاگرام خود را بهینه کنید

اگر می خواهید فالوورهای مناسب را جذب کنید، باید بیو خود را بهینه کنید. این در واقع کاری است که بسیاری از مشاغل و فریلنسرها فراموش می کنند انجام دهند!

در اینجا نحوه اطمینان از اینکه بیوگرافی شما فوراً توجه مخاطب ایده آل شما را جلب می کند آورده شده است:

1. از زبان مختصر و متناسب با برند شما استفاده کنید.

شما فقط 150 کاراکتر در بیو خود دریافت می کنید. اینجا جایی برای گفتن داستان طولانی نیست. به اصل مطلب برسید و آن را سریع انجام دهید.

با این حال، می توانید از کلماتی استفاده کنید که شخصیت و برند شما را بیان می کند.

2. از شکلک ها برای جلب توجه استفاده کنید.

یک رنگ پررنگ همیشه جلب توجه می کند. استفاده از شکلک ها چشم بینندگان را به سمت بیوگرافی شما جلب می کند تا بدانند که شما در مورد چه چیزی هستید!

3. فوراً به بینندگان بگویید که در مورد آن چه احساسی دارند.

اولین چیزی که مردم می خواهند بدانند این است که چه چیزی به آنها ارائه می دهد. می دانم که این خودخواهانه به نظر می رسد، اما حقیقت دارد. بنابراین، باید فوراً توجه آنها را جلب کنید و به آنها بگویید که از دنبال کردن شما چه نتیجه ای خواهند گرفت.

شما می توانید این کار را با تکمیل این جمله انجام دهید: «من کمک می کنم [target audience] از جانب [how you help them]…”

4. با فراخوانی برای اقدام پایان دهید.

به خوانندگان خود بگویید دقیقاً چه کاری را می خواهید انجام دهند. آیا می خواهید آنها شما را به صورت رایگان دریافت کنند؟ ایمیل برای نقل قول؟ محصولات خود را در وب سایت خود مشاهده می کنید؟ تا به آنها بگویم!

5. شامل یک اتصال.

من از Linktree استفاده می کنم که به شما امکان می دهد چندین پیوند را اضافه کنید. بنابراین وقتی شخصی روی آن لینک کلیک می کند، او را به صفحه ای می برد (مانند صفحه زیر) که حاوی چندین لینک است. می‌توانید پیوندهایی به وب‌سایت، صفحه محصول، آهنربای سرب… هر آنچه که کار می‌کند، اضافه کنید!

نکته ای که باید در مورد اینستاگرام بدانید این است که به شما اجازه نمی دهد لینک های قابل کلیک را در پست های خود قرار دهید. (مثل فیسبوک نیست…)

به همین دلیل، شما می خواهید وبلاگ خود را در اینستاگرام با گرافیک تبلیغ کنید و سپس در کپشن به آنها بگویید که لینک وبلاگ در بیو شما قرار دارد.

با استفاده از Linktree، می توانید به سادگی آخرین وبلاگ خود را به پنل مدیریت اضافه کنید! آسان به عنوان پای.

جنی رز اسپادو لینکتری

اینجا بیوگرافی من است که در آن تمام پنج نکته ذکر شده در بالا را دنبال می کنم:

بیوگرافی اینستاگرام جنی رز اسپادو

نحوه استفاده از اینستاگرام برای تجارت: ایجاد پست

ارسال پست در اینستاگرام از طریق گوشی شما بسیار آسان است. در واقع، اگر به صورت دستی پست می گذارید، تنها راه انجام آن از طریق تلفن شما است. شما نمی توانید روی دسکتاپ خود در اینستاگرام پست ارسال کنید مگر اینکه از زمانبندی استفاده کنید.

برای شروع، دکمه “+” را در مرکز در پایین صفحه اصلی انتخاب کنید. سپس عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید چندین عکس را همزمان ارسال کنید، روی نماد لایه‌ها کلیک کنید و سپس عکس‌هایی را که می‌خواهید انتخاب کنید.

سپس اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که یک فیلتر را انتخاب کنید. من طرفدار زیادی از فیلترهای رایگان اینستاگرام نیستم، بنابراین معمولاً از این فیلتر عبور می کنم.

سپس می‌توانید زیرنویس و هشتگ‌های خود را اضافه کنید، افراد موجود در عکس (در صورت وجود) را تگ کنید و مکان خود را تگ کنید. اکنون… اشتراک گذاری را فشار دهید!

چگونه در اینستاگرام پست بگذاریم

چگونه فالوور اینستاگرام خود را افزایش دهیم

پرورش طرفداران وفادار و مشتاق (و مشتریان ایده آل!) به دو عنصر ضروری نیاز دارد:

  1. به طور منظم پست کنید
  2. استفاده از هشتگ های عالی

به طور منظم پست کنید تا فالوورهای خود را افزایش دهید

برای استفاده بیشتر از اینستاگرام، توصیه می کنم حداقل 5 تا 7 بار در هفته پست بگذارید. این برای افزایش سریعتر فالوورهای شما عالی است.

اگر افزایش سریع فالوورهایتان برایتان مهم نیست، پیشنهاد می‌کنم هفته‌ای ۳ بار پست بگذارید تا حضور برندتان در اینستاگرام حفظ شود.

اطمینان حاصل کنید که محتوایی را ارسال می کنید که به مخاطبان شما علاقه مند است و ارزش های پشت نام تجاری شما را منتقل می کند.

با هشتگ رشد کنید

استفاده از هشتگ ها آن چیزی نیست که قبلا بود. تنها با قرار دادن هشتگ در پست خود، رشد قابل توجهی آسان تر بود.

اما دیگر اینطور نیست.

مردم دوست ندارند جریانی از هشتگ ها را درست در کنار کپشن شما ببینند. و برخی از هشتگ ها آنقدر محبوب هستند که در واقع هیچ شانسی برای کشف شدن با استفاده از آنها ندارید.

اما این بدان معنا نیست که آنها دیگر موثر نیستند!

برای استفاده استراتژیک از هشتگ ها، توصیه می کنم بیشتر از هشتگ هایی استفاده کنید که 1 میلیون پست یا کمتر دارند. دلیل آن این است که هشتگ های بسیار محبوب پست های زیادی دریافت می کنند که پست های شما به سرعت در سیل دفن می شوند.

با این حال، می توانید از 1 تا 2 هشتگ با 1 میلیون یا بیشتر استفاده کنید، اما من به این موضوع نمی پردازم.

نحوه تحقیق درباره هشتگ ها

پس چگونه می توان فهمید که یک هشتگ چقدر محبوب است؟ با استفاده از نوار جستجو می توانید ببینید که چند پست دارای هشتگ هستند.

همانطور که در زیر می بینید، #bestfriends بهترین هشتگ برای استفاده نیست زیرا بیش از 61،000،000 پست دارد. اما استفاده از #دوستی های عالی بهتر است زیرا فقط حدود 28000 وجود دارد.

نحوه استفاده از اینستاگرام برای تجارت با هشتگ

در نهایت، از هشتگ های مرتبط با جایگاه خود استفاده کنید. با نگاه کردن به هشتگ هایی که رقبا و مشتریان ایده آل شما استفاده می کنند، شروع کنید.

در هر پست می توانید از 30 هشتگ استفاده کنید. برای افزودن فاصله بین هشتگ ها و کپشن، توصیه می کنم قبل از قرار دادن هشتگ خود، چند خط فاصله (مثلاً با نقطه) بعد از عنوان قرار دهید، یا هشتگ ها را به عنوان نظر ارسال کنید.

اکنون با اصول استفاده از اینستاگرام برای تجارت آشنا هستید!

امیدواریم اگر تازه وارد اینستاگرام هستید، این مقاله اطلاعات اولیه ای را که برای شروع به کار نیاز دارید را در اختیار شما قرار داده است. اما باید به شما بگویم… بهترین راه برای یادگیری واقعی اینستاگرام، استفاده منظم از آن است!

حتماً وبلاگ هفته آینده را بخوانید که در آن به 4 نوع پست مختلف که باید به طور مرتب در اینستاگرام کسب و کار خود استفاده کنید، عمیق تر می پردازم!

ارسال مبارک!


چگونه از اینستاگرام برای تجارت استفاده کنیم - جنی رز اسپادو

جنی رز یک کپی‌نویس و بازاریاب محتوا است که متخصص در بازاریابی B2B، املاک و مستغلات و حسابداری است. او برای مشتریانی مانند AAA، Edward Jones، Flyhomes، Guild Education و غیره می نویسد. نوشته های او همچنین در نشریاتی مانند Business Insider و GOBankingRates ظاهر شده است.