منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 7 ستون برای ساختن یک ساختار حساب PPC اثبات شده در آینده

7 ستون برای ساختن یک ساختار حساب PPC اثبات شده در آینده

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 ستون برای ساختن یک ساختار حساب PPC اثبات شده در آینده

پیمایش در چشم انداز دائماً در حال تغییر مدیریت ساختار حساب پرداخت به ازای کلیک (PPC) می تواند طاقت فرسا باشد. با این حال، شما می خواهید ساختار حساب خود را از هم اکنون برای جلوگیری از سردردهای آینده که می تواند این احساس را در شما ایجاد کند، اصلاح کنید:

ساختار حساب ppc - میم باب اسفنجی تاکید کرد

با توجه به تغییرات مداوم در قوانین تعامل با مخاطب همراه با نوسانات اقتصادی، داشتن درک روشنی از نحوه تنظیم و مدیریت حساب های خود با انعطاف پذیری ضروری است.

هفت ستون اصلی وجود دارد که باید هنگام تهیه ساختار آینده حساب PPC خود در نظر بگیرید. بیایید در هر یک به کندوکاو بپردازیم!

🤓در ساختار حساب PPC کاملاً جدید هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید؟ راهنمای رایگان PPC 101 ما می تواند کمک کند!

چگونه یک ساختار حساب PPC مقاوم در برابر آینده بسازیم

این هفت مرحله را دنبال کنید تا یک ساختار حساب PPC ایجاد کنید که بتواند با خواسته‌های صنعت شما در حال حاضر و آینده مطابقت داشته باشد.

1. مراقب تخصیص بودجه خود باشید

یک استراتژی ساختار حساب PPC موثر باید از نظر مالی پایدار باشد. بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که بودجه شما می تواند از همه ابتکارات کمپین شما پشتیبانی کند. یک قانون طلایی این است که بودجه کافی برای جذب حداقل 10 کلیک در روز برای جستجوهای غیر مارک داشته باشید. این به جبران هزینه‌های نرخ تبدیل پایین‌تر که اغلب با ترافیک بدون مارک مرتبط است، کمک می‌کند – زیرا این نوع بازدیدکنندگان وب‌سایت تمایل تجاری کمتری دارند.

اگرچه ترافیک برندها معمولاً نرخ تبدیل بالاتری دارد و معمولاً ارزان‌تر است، بودجه‌بندی برای کمتر از 10 کلیک در روز می‌تواند فشار غیرضروری بر کمپین‌های شما برای ارائه نرخ تبدیل 10 درصدی غیرعملی وارد کند. علاوه بر این، ظهور کمپین‌های تبلیغاتی گوگل با حداکثر عملکرد ملاحظات بودجه جدیدی را به همراه دارد. به عنوان مثال، قیمت‌های حراج Google Ads در چندین کانال، از جمله نمایش، جستجو، ویدیو و محلی متفاوت است.

به طور خلاصه، باید اهداف بودجه واقعی را برای حساب PPC خود تعیین کنید. بهتر است ساختار حساب خود را به چند کمپین محدود کنید تا از افزایش بیش از حد بودجه خود جلوگیری کنید. علاوه بر آن، آماده باشید که در حین حرکت، بودجه‌ها را تغییر دهید یا مجدداً تخصیص دهید.

آخرین معیارهای Google Ads ما می تواند نقطه شروع مفیدی برای تصمیم گیری در مورد نوع ساختار حسابی باشد که بودجه شما می تواند داشته باشد:

💸 برای بودجه بندی دقیق در PPC، باید بدانید چه هزینه هایی را باید انتظار داشت. با استفاده از معیارهای تبلیغات جستجوی 2023 ما، میانگین CPC، CPL و موارد دیگر را برای صنعت خود بیابید.

2. به بهترین شیوه های تعامل مخاطبان فعلی پایبند باشید

درک و انطباق با قوانین در حال تغییر مشارکت مخاطب در تبلیغات PPC می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که حساب Google Ads شما همیشه مطابقت دارد با آخرین بهترین شیوه ها و سیاست های هدف گذاری.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید حساب خود را طوری ساختار دهید که شامل استثنائات مکان برای کمپین های نمایشی یا ویدیویی باشد. اولاً، می تواند عملکرد حساب شما را افزایش دهد، زیرا هیچ گونه برداشت یا کلیکی را بر روی شخصی که ممکن است برای کسب و کار شما مناسب نباشد هدر نمی دهید. مهمتر از آن، می تواند مانع از نمایش تبلیغات شما به مخاطبان حساس شود. مستثنی‌های قرار دادن شما می‌تواند یک اقدام پیشگیرانه با استفاده از فهرستی از سایت‌ها یا برنامه‌هایی باشد که ترجیح می‌دهید در آن‌ها ظاهر نشوید، یا می‌توانند واکنشی باشند که از داده‌های گذشته از گزارش «جایی که آگهی‌ها نشان داده شده‌اند» مطلع شوند.

در مثالی دیگر، به‌روزرسانی آتی Google، که شامل حجم جستجو در گزارش عبارات جستجو می‌شود، فرصتی هیجان‌انگیز برای اندازه‌گیری دسترسی بالقوه کلمه کلیدی در رابطه با هزینه آن ارائه می‌دهد. این به شما امکان می دهد درباره اینکه کدام مفاهیم کلیدی در ساختار کمپین جستجوی حساب خود اولویت بندی کنید، آگاهانه تصمیم بگیرید.

3. تعادلی بین کنترل انسان و یادگیری ماشینی هوش مصنوعی گوگل پیدا کنید

یک موضوع بحث برانگیز در Google Ads برای کسب و کارهای کوچک ایجاد تعادل مناسب بین کنترل انسانی و هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) است. با محبوبیت بیشتر هوش مصنوعی در بازاریابی، تأثیرات مثبت و منفی آن بر PPC آشکار می شود.

به عنوان مثال، هوش مصنوعی مولد می‌تواند به شما کمک کند تا دارایی‌هایی را برای حساب PPC خود ایجاد کنید، مانند تصاویر، ویدیوها و کپی تبلیغات. در همین حال، Google’s Search Generative Experience (SGE) می‌تواند باعث شود که تبلیغات در صفحه پایین‌تر ظاهر شوند، بنابراین امتیاز کیفیت Google Ads شما باید در اولویت در نظر گرفتن ساختار حساب PPC شما باشد.

چه ساختار حساب PPC را انتخاب کنید که بیشتر به کنترل هوش مصنوعی یا مدیریت دستی متکی باشد، بدانید که هر طرف مزایا و معایب خود را دارد. یافتن ترکیبی که به بهترین وجه با نیازها و شرایط خاص شما مطابقت دارد بسیار مهم است.

با این حال، یافتن راه هایی برای استفاده از هوش مصنوعی در ساختار حساب PPC شما تا حدی دیگر گزینه خوبی نیست، بلکه یک ضرورت است. به عنوان مثال، ساختار PPC دستی گروه تبلیغاتی تک کلمه کلیدی (SKAG) از بین رفته است.

اول، کلمات کلیدی دیگر چراغ راهنما نیستند. آنها اساساً به دلیل منطق تطبیق کلمات کلیدی به روز شده گوگل به یک “مخاطب” تبدیل شده اند.

دوم، از منظر تخصیص بودجه، حفظ چندین گروه تبلیغاتی با استراتژی مناقصه دستی چالش برانگیز است، به خصوص زمانی که کمپین ها داده های کافی برای کمک به ارزیابی پیشنهادات خود را ندارند. یک استراتژی بهتر ساختار حساب PPC در این شرایط، چندین گروه تبلیغاتی اصلی در یک کمپین است که از یکی از استراتژی‌های پیشنهاد قیمت خودکار استفاده می‌کند – که توسط یادگیری ماشینی گوگل ارائه می‌شوند.

ساختار حساب ppc - نمودار ساختار حساب ppc معمولی

4. اهمیت نکات منفی را به خاطر بسپارید

کلمات کلیدی منفی برای محافظت از هزینه های شما و هدایت ترافیک بسیار ارزشمند هستند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا جستجوهایی را که نشان می دهید محدود کنید تا فقط به کلمات کلیدی اصلی خود ضربه بزنید.

با استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند این می توانید کلمات کلیدی منفی بیشتری به دست آورید:

نتایج حاصل از ابزار کلمه کلیدی رایگان wordstream

مثالی از این که چگونه ابزار کلیدواژه رایگان WordStream می تواند به شما کمک کند تا از طریق کدام عبارات ممکن است به تجارت شما مرتبط باشند یا نباشند.

علاوه بر این، استفاده از مخاطبان منفی در کنار مکان‌ها یک استراتژی کلیدی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. اگر فقط از مخاطبان هدف استفاده می کنید، فرصت محافظت فعالانه از بودجه خود در برابر متغیرهای پیش بینی نشده را از دست می دهید.

5. مخاطبان و مکان هایی که در معرض خطر هستند را نادیده بگیرید

مخاطبان در Google Ads یک شانس منحصر به فرد برای هدف قرار دادن یا حذف ترافیک بالقوه بر اساس رفتار نشان داده شده یا نشانه های پیش بینی کننده اقدامات آینده فراهم می کنند. مخاطبان را می‌توان هم در سطح کمپین و هم در سطح گروه تبلیغاتی از داخل ساختار حساب PPC شما اعمال کرد، و همچنین می‌توان آن‌ها را در هدف‌یابی منطبق گسترده قرار داد.

همانطور که هدف گذاری کلمات کلیدی در مورد نحو کلمات کلیدی کمتر می شود و در مورد معنای ضمنی و مخاطبان مرتبط بیشتر می شود، اهمیت مخاطبان فقط افزایش می یابد.

هنگام ایجاد کمپین های حساب PPC خود، ضروری است که مهم ترین شخصیت های خریدار خود را شناسایی کرده و مناسب ترین استراتژی های خلاقانه برای تعامل با آنها را درک کنید. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید استراتژی‌های بصری و کپی آگهی منحصر به فرد برای هر شخصیت کلیدی داشته باشید. این ممکن است به معنای داشتن چندین گروه تبلیغاتی برای یک مخاطب باشد تا بتوانید تبلیغات سفارشی داشته باشید که به هر یک پاسخ مناسب بدهد.

در همین حال، مخاطبان و مکان‌ها نقش‌های متفاوتی در بهینه‌سازی کمپین‌های حداکثر عملکرد (PMax) در حساب PPC شما دارند. در کمپین های استاندارد، مخاطبان به عنوان اهداف فعال یا استثنا عمل می کنند، در حالی که در PMax آنها به سادگی به عنوان هشداری برای Google عمل می کنند تا بداند کدام مکان ها برای شما بهترین هستند. با این حال، به طور فزاینده ای فرصت های بیشتری برای حذف اهداف نادرست به ما ارائه می شود.

6. از قدرت داده های شخص اول استفاده کنید (یا حداقل وانمود کنید)

داده های شخص اول نقش مهمی در تعیین مکان نمایش تبلیغات شما و برای چه کسانی دارند. اگر مطمئن نیستید که می‌توانید از داده‌های شخص اول استفاده کنید – یعنی رضایت مشتریان احتمالی خود برای ردیابی آنها و ذخیره ایمیل‌هایشان – در این بین از مخاطبانی که الگوریتمی آموخته‌اند مانند بازار یا اهداف سفارشی بر اساس عبارات جستجو استفاده کنید.

در حالی که این مخاطبان ممکن است به خوبی آنهایی که از داده‌های شخص اول شما به دست می‌آیند عملکرد خوبی نداشته باشند، در مقایسه با عدم استفاده از مخاطب، حداقل شانس مبارزه را دارند.

7. حریم خصوصی و شیوه های ردیابی تبدیل خود را مدیریت کنید

مؤلفه نهایی برای محافظت از ساختار حساب PPC شما در آینده در تنظیم ردیابی تبدیل شما نهفته است. یافتن تعادل بین حفظ حریم خصوصی و حفظ دیده شدن عملکرد کمپین شما بسیار مهم است.

مزایا و معایب استفاده از رویدادهای GA4 یا سایر رویدادهای تحلیلی را در مقایسه با کنش‌های تبلیغاتی تبدیل بومی که Google Ads ارائه می‌دهد، در نظر بگیرید. در حالی که ردیابی پلت فرم تبلیغات بومی می تواند اطلاعات بیشتری را به دست آورد، لحظه ای که از منابع خارجی مانند GA4 استفاده می کنید، باید با درجاتی از مدل سازی داده های اسنادی مبارزه کنید.

با این حال، در Google Marketing Live 2023 دیدیم که Google به‌روزرسانی‌هایی را برای ایجاد و ردیابی مخاطبان حساب PPC شما از طریق GA4 امکان‌پذیرتر می‌کند:

بازاریابی زنده گوگل - اسکرین شات از مخاطبان سازنده ga 4

اخیراً توسعه جدیدی وجود داشته است که امکان استفاده از تبدیل های پیشرفته را برای ایجاد لیست مخاطبان مطابق با مشتری فراهم می کند. اگر تصمیم به استفاده از این ابزار جذاب دارید، به یاد داشته باشید که مخاطبان تبدیل پیشرفته شما هنوز باید حداقل الزامات هدف گذاری را برآورده کنند – معمولاً حداقل هزار نفر در لیست هستند. با این حال، اگر قبلاً آن را نداشتید، این استراتژی می‌تواند یک راه قدرتمند برای ایجاد آن فهرست‌ها و پشتیبان‌گیری از داده‌هایی که پلتفرم تبلیغاتی می‌بیند، باشد.

در نتیجه، نادیده گرفتن مخاطبان و مکان‌ها در ساختار حساب PPC شما می‌تواند فاجعه‌بار باشد. استفاده از پتانسیل آن‌ها با در نظر گرفتن اهمیت داده‌های شخص اول و ایجاد تعادل بین حریم خصوصی با ردیابی تبدیل، شما را برای موفقیت در این محیط تبلیغات دیجیتالی همیشه در حال تحول آماده می‌کند.

ساختار حساب PPC شما بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد

ایجاد یک ساختار حساب PPC مقاوم در برابر آینده می تواند چالش برانگیز باشد، اما تمرکز بر این هفت ستون اساسی به شما کمک می کند تا در زمین حرکت کنید. مطمئن شوید که به طور مداوم استراتژی های خود را مرور و به روز می کنید تا از روندها و تغییرات صنعت در حال تحول مطلع شوید. اکنون روی ساختار حساب PPC خود کار کنید، آینده شما از شما تشکر خواهد کرد!

به طور خلاصه، در اینجا هفت جزء ساختار حساب PPC مقاوم در برابر آینده آورده شده است:

  1. تخصیص دقیق بودجه
  2. جذب مخاطب مناسب
  3. هم دارایی های مبتنی بر هوش مصنوعی و هم دارایی های دستی
  4. کلمات کلیدی و مخاطبان منفی
  5. مخاطبان قوی و استراتژی های قرار دادن
  6. استفاده از مخاطبان مشتق شده از داده های شخص اول یا مخاطبان بازار و مخاطبان هدف سفارشی
  7. مدیریت حفظ حریم خصوصی و ردیابی تبدیل