منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 8 کسب‌وکار الهام‌بخش سیاه‌پوستان که امسال در حال رشد هستند

8 کسب‌وکار الهام‌بخش سیاه‌پوستان که امسال در حال رشد هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
8 کسب‌وکار الهام‌بخش سیاه‌پوستان که امسال در حال رشد هستند

چندین موضوع ماهانه کلیدی وجود دارد که باید در ماه آگوست از آنها آگاه باشید، از سلامت چشم گرفته تا سرگرمی خانوادگی، اما یکی از موضوعاتی است که نباید از دست بدهید: ماه تجارت سیاه. این ماه که در سال 2004 توسط مورخ جان ویلیام تمپلتون و مهندس فردریک ای. جردن پدر آغاز شد، به روشن کردن همه کارهای شگفت انگیزی که مشاغل سیاه پوست انجام می دهند اختصاص دارد.

ماه تجارت سیاه - تصویر بنیانگذار ماه تجارت سیاه که در کلاس درس ظاهر می شود

جان ویلیام تمپلتون سریال «ریشه‌های ما عمیق می‌روند» را با دانش‌آموزان به اشتراک می‌گذارد.

به افتخار ماه تجارت سیاه، تصمیم گرفتیم برخی از مشاغل سیاه پوست را که در جایگاه خود موفق هستند و در جامعه تغییر ایجاد می کنند، برجسته کنیم. مشاغل تحت مالکیت سیاهان 10٪ از کل شرکت ها در ایالات متحده و 30٪ از تمام مشاغل متعلق به اقلیت ها را تشکیل می دهند. این معادل بیش از 2 میلیون تجارت سیاهپوست است! ما آرزو می کنیم که بتوانیم همه آنها را فهرست کنیم، اما در اینجا تعدادی از آنها وجود دارد که واقعاً برجسته هستند. بیا یک نگاهی بیندازیم.

8 کسب‌وکار سیاه‌پوست که الهام‌بخش واقعی هستند

کسب‌وکار متعلق به اقلیت‌ها چالش‌های خاص خود را به همراه دارد، اما این امر مانع از دنبال کردن رویاهای خود، دستیابی به موفقیت و الهام بخشیدن به دیگران در جوامع خود نشده است.

1. ضد آفتاب دختر سیاه

از آنجایی که آگوست نیز ماه آگاهی از آفتاب تابستانی است، فکر می‌کنیم که مناسب است فهرست خود را با برند ضد آفتاب دختر سیاه شروع کنیم. کرم ضد آفتاب به دلیل ایجاد لکه ها و رگه های سفید روی پوست بدنام است. البته تا زمانی که Shontay Lunday کرم ضد آفتاب دختر سیاه را در سال 2016 تاسیس کرد. ضد آفتاب دختر سیاه یک لوسیون SPF خشک کننده شفاف است که برای محافظت از پوست غنی از ملانین ساخته شده است. در شش سال اول، کرم ضد آفتاب Black Girl قبلاً رشد چشمگیری داشته است و اکنون در فروشگاه های Target و Ulta Beauty فروخته می شود.

ماه تجارت سیاه - لباس محافظ در برابر آفتاب دختر سیاه در مقابل بیلبورد تبلیغاتی

تیم ضد آفتاب دختر سیاه

2. کتابفروشی Thrift

کتابفروشی مقرون به صرفه نه تنها تنها کتابفروشی سیاه پوست در بوستون، ماساچوست است، بلکه بزرگترین فهرست کتاب های نویسندگان سیاه پوست در بوستون را نیز در خود جای داده است. کتابفروشی مقرون به صرفه با افتخار متعلق به خانواده است و با رویکرد جامعه محور در کتابفروشی کار می کند. در واقع، این فروشگاه شعار “تغییر ذهنیت یک کتاب در یک زمان” دارد و حقایق جمعه صرفه جویی را به اشتراک می گذارد که چهره های سیاه پوست تأثیرگذار در طول تاریخ را برجسته می کند.

ماه تجارت سیاه - صاحبان کتابفروشی صرفه جویی

صاحبان کتابفروشی مقرون به صرفهلئونارد و کلاریسا اجرتون

3. تاج و رازک

کراون اند هاپس در اینگلوود، کالیفرنیا، یکی از معدود آبجوسازی های سیاه پوست در این منطقه است. بنیانگذاران، تئو هانتر و بنی اشبرن، هر آبجو را با موضوع تاریخ و فرهنگ سیاه پوستان می سازند. آنها همچنین صندوق 8 Trill Pils را با شرکای خود BrewDog راه اندازی کردند تا 100,000 دلار به کارخانه های آبجوسازی سیاه پوست پس بدهند.

منبع ویدیو

4. راه حل های داده فراگیر

شرکت خدمات حرفه‌ای مستقر در سیاتل، واشنگتن، راه حل‌های داده فراگیر، با سازمان‌های غیرانتفاعی، سازمان‌های دولتی و سازمان‌های خصوصی همکاری می‌کند تا ۱۸ میلیون دلار کمک مالی برای سیاه‌پوستان در جوامع محلی تضمین کند. مدیر ارشد مشاور شان گلیز در قلب خود یک دانشمند داده است، بنابراین آنها آن را با اشتیاق خود به عدالت اجتماعی ترکیب کردند تا به کسب و کارها کمک کنند تا به طور معناداری به مخاطبان هدف خود دست یابند. به عنوان مثال، شان و تیم داده فراگیر در پاسخ به سؤالاتی مانند «در مورد رنگین پوستان (POC) که در این منطقه زندگی می‌کنند، چه چیزی می‌توانید به من بگویید؟» یا «آیا داده‌ای وجود دارد که می‌تواند به من کمک کند تا به نابرابری‌ها در این جوامع پایان دهم؟» کمک می‌کنند؟ ‘

ماه کسب و کار سیاه - عکس از بنیانگذار داده های فراگیر شان گلیز

از جمله داده ها مشاور ارشد شاون گلیز

5. قانون Funderburg، LLC

شرکت های حقوقی زیادی وجود دارند که در قوانین مختلفی از جمله قانون سرگرمی، قانون تجارت، علائم تجاری و حق چاپ یا برنامه ریزی املاک تخصص دارند. با این حال، شرکت حقوقی بوتیک مستقر در آتلانتا، Funderburg Law، با رویکردی محلی و شخصی برای “حمایت از افراد ضعیف” برجسته است. بنیانگذار و شریک مدیریت Lerae Funderburg توضیح می دهد که بسیاری از مشتریان او دقیقاً مانند او هستند: زنان و مادران سیاه پوست مغرور.

ماه کسب و کار سیاه - صاحب کسب و کار سیاه پوست لاری فاندربرگ

Lerae Funderburg، Esq. قانون فاندربرگ

6. دندانپزشکی خانوادگی Sparkle & Shine

دندانپزشکی خانوادگی Sparkle & Shine مستقر در لوئیزویل، کنتاکی، ماموریت دارد تا درخشش را به لبخند بیماران خود بازگرداند. علاوه بر خدمات دندانپزشکی درجه یک، Sparkle & Shine همچنین در جامعه خود فعال است، میزبانی و شرکت در رویدادهای محله، هدیه دادن کالاهای رایگان مانند لوازم مدرسه، و همچنین ارسال فعالانه در مورد شخصیت های تاریخی سیاه پوست در دندانپزشکی و موارد دیگر.

ماه کسب و کار سیاه - تیمی از مشاغل سیاه پوست، زرق و برق و زرق و برق دندانپزشکی

را تیم Sparkle & Shine

7. املاک آنی

Ani Real Estate یک دفتر املاک تجاری و مسکونی است که در شیکاگو، IL واقع شده است و مفتخر است که تیمی کاملا سیاه از دلالان و کارگزاران با استعداد دارد. علاوه بر این، مالک املاک و مستغلات آنی و کارگزار مدیریت تعیین شده، لوتالو مک گی، در کمیته تنوع 77 انجمن مشاوران املاک شیکاگو فعال است و ریاست گروه ویژه ارزیابی تبعیض ملکی ایلینوی را بر عهده دارد.

ماه تجارت سیاه - املاک و مستغلات متعلق به مشاغل سیاه پوست

را تیم املاک آنی

8. از صنعتگر مناسب بپرسید

تیم زن و شوهر اهل فینیکس، رندی و تایرا، مستقر در آریزونا، ATR Handman را در سال 2020 در بحبوحه همه‌گیری راه‌اندازی کردند. آنها به مشتریان کمک می کنند تا خانه خود را به فضایی تبدیل کنند که دوست دارند و در ساخت و ساز مسکونی و همچنین کارهای برقی تخصص دارند.

ماه کسب و کار سیاه - یک کسب و کار متعلق به سیاه پوستان در صنعت خدمات خانگی که شامل قبل و بعد از کار است

ATR در محل کار

از مشاغل سیاه این ماه و هر ماه حمایت کنید

اگرچه ماه کسب و کار سیاه در ماه آگوست جشن گرفته می‌شود، اما از کسب‌وکارهای سیاه‌پوست در طول سال حمایت کنید تا واقعاً تنوع و گنجاندن در زندگی روزمره خود را بپذیرید. برای شروع، پست منبع ما را در مورد تنوع، برابری، و گنجاندن برای مشاغل کوچک بررسی کنید. ماه تجارت سیاه مبارک!